Wydarzenia

Mercedes-Benz Witman: Trwa budowa nowych salonów


Gdański przedstawiciel marki Mercedes-Benz, firma Witman, od 18-miesięcy prowadzi największą w swojej historii inwestycję. Obok salonu Mercedes-Benz powstanie jedyny w Europie i jeden z nielicznych na świecie obiektów dedykowanych tylko marce Mercedes-AMG, który zbudowany zostanie w standardzie Stand Alone. Budowa podzielona została na dwa etapy – w pierwszej kolejności powstał zbudowany od podstaw nowy serwis i salon samochodów używanych, który od września ubiegłego roku funkcjonuje w swojej pełnej odsłonie. Drugi etap to właśnie trwająca budowa salonów sprzedaży nowych samochodów, która rozpoczęła się w październiku 2017 roku.

W miejscu, gdzie dotychczas działał salon Mercedes-Benz Witman, powstają mury nowych budynków. Konstrukcyjnie i wizualnie będą to dwa różne, choć połączone ze sobą obiekty. Po lewej stronie, patrząc od strony Alei Grunwaldzkiej, znajdzie się salon samochodów osobowych marki Mercedes-Benz. Po prawej powstanie obiekt AMG Stand Alone. Tam przewiduje się ekspozycję nawet 11 usportowionych modeli. Ten obiekt będzie dwupoziomowy, a na górnym tarasie znajdzie się również kawiarnia.

Podczas uroczystości zorganizowanej dla osób i firm zaangażowanych w budowę oraz dla liczących się w branży mediów, dokonano zawieszenia symbolicznej wiechy, z taśmą AMG i mercedesowską gwiazdą u podstawy. Planowany termin oficjalnego otwarcia nowego salonu to październik 2018 roku.

Mercedes-Benz Witman