Wydarzenia

Infiniti Polska, Grupa IP: Kończy się sprzedaż aut Infiniti w Polsce


Marka Infiniti opuszcza polski rynek. 31 marca 2020 roku Centra Infiniti w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Sosnowcu, Warszawie i Wrocławiu wydadzą klientom ostatnie samochody. – Ale nie żegnamy się. Jeszcze przez tydzień zapraszamy na wyjątkową wyprzedaż, a jednocześnie potwierdzamy utrzymanie na wiele lat pełnej opieki serwisowej – zastrzega Grzegorz Szczypior, prezes Grupy IP.

Firma zapewnia o utrzymaniu pełnej obsługi posprzedażnej wszystkich aut Infiniti, które będą jeździć po polskich drogach. Dla użytkowników Infiniti nic się nie zmienia. Opieka serwisowa marki będzie prowadzona we wszystkich lokalizacjach, w których dotąd funkcjonowały Centra Infiniti. Szczegółowe informacje będą umieszczane na stronie www. centruminfiniti. pl. Od 1 kwietnia obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną marki Grupa IP będzie realizować wespół z Grupą PGD. Formalnie IP będzie dalej prowadziło serwisy w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku, a Grupa PGD otrzyma autoryzacje na kontynuowanie działalności serwisowej Infiniti w Sosnowcu, Krakowie i Poznaniu. To właśnie Grupa PGD zainicjowała w 2008 roku obecność Infiniti w Polsce, a z niej „wyrosła” Grupa IP.

Infiniti miało swoją premierę w Polsce w listopadzie 2008 roku. „Warszawski salon marki przez lata był salonem o największej sprzedaży Infiniti w Europie. Polskie przedstawicielstwo osiągało jedne z najwyższych na rynkach europejskich udziałów Infiniti w segmencie premium (nawet 1,24 proc.), a w ciągu ponad jedenastu lat działalności sprzedało ponad 4 400 samochodów ze znakiem nieskończoności na masce” – czytamy w komunikacie.

Infiniti Polska, Grupa IP