Wydarzenia

Grupa Cichy, „Dealer”: Grupa Cichy przejęła firmę Rowiński-Wajdemajer


Należąca do Mirosława Cichego AHC Grupa Cichy, która reprezentuje marki koncernu Volkswagen (VW, Audi, Skodę, SEAT-a i VW Samochody Dostawcze), na początku stycznia nabyła 100 proc. udziałów w spółce Rowiński-Wajdemajer sp. z o.o. reprezentującej marki VW, Audi oraz VW Samochody Dostawcze na rynku warszawskim. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznym zestawieniu Listy TOP50 firma Rowiński-Wajdemajer zajęła 32. lokatę z liczbą 3 366 sprzedanych aut i wzrostem sprzedaży rok do roku o 6,82 proc.

Wraz z realizacją tej transakcji Grupa Cichy prowadzi obecnie działalność dealerską łącznie w 11 lokalizacjach w Polsce: czterech na terenie Poznania, pięciu na Pomorzu oraz dwóch w aglomeracji warszawskiej (a w branży mówi się już przecież głośno o kolejnym powiększeniu portfolio grupy – tym razem o lokalizacje związane z „volkswagenową” częścią biznesu Grupy Zasada). „Jest to ważny krok w kierunku wzmocnienia naszej pozycji rynkowej, ale przede wszystkim przygotowania naszej organizacji do wyzwań, jakie stoją przed całą branżą i biznesem dealerskim. Nie skupiamy się tylko na rozwoju geograficznym. Chcemy jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów, rozwijając naszą ofertę i inwestując w nowe modele biznesowe” – powiedział Mirosław Cichy.

Funkcję prezesa zarządu Grupy Cichy, a także prezesa zarządu spółki Rowiński-Wajdemajer objął Karol Obiegły, od 1997 r. związany z centralą importerską Volkswagena. Obiegły swoją motoryzacyjną karierę rozpoczynał w dziale rozwoju sieci. W 2006 roku objął stanowisko dyrektora marki VW, a od 2013 roku pełnił funkcję dyrektora operacyjnego grupy w Volkswagen Group Polska.

Grupa Cichy, „Dealer”