Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Zmiany kadrowe w polskich centralach


Nowym prezesem i dyrektorem zarządzającym Ford Polska został Bogusław Głód, który zastąpi na tym stanowisku Adama Kołodziejczyka. Na nowym stanowisku Głód odpowiada za całokształt działań sprzedażowych na polskim rynku. Z kolei nowym dyrektorem zarządzającym Nissan Sales Central & Eastern Europe został Tomasz Latała-Golisz. Na nowym stanowisku będzie kierował regionalnymi strukturami marki Nissan, które obejmują Polskę, Czechy, Słowację, Węgry i Ukrainę.

Z danych porównywarki ubezpieczeń rankomat. pl wynika, że w III kwartale br. średnia cena obowiązkowej polisy OC wyniosła 733 zł i była o 10 proc. niższa niż przed rokiem. Najwyższe ceny OC ubezpieczyciele proponowali kierowcom z Wrocławia (1007 zł), Gdańska (932 zł) i Warszawy (902 zł). Najwięcej za ubezpieczenie płacili młodzi kierowcy.

„Rzeczpospolita” publikuje wywiad z Carlosem Tavaresem, prezesem Grupy PSA. Jednym z tematów rozmowy jest elektryfikacja motoryzacji. – Nadal nie wiadomo, jak szybko powinniśmy się posuwać do przodu. Jeśli zbyt szybko i postawimy na elektryfikację, a takie auta nadal są drogie, to motoryzacja będzie dostępna tylko dla bogatych – mówi Tavares.