Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Volkswagen liderem światowej sprzedaży


Afera spalinowa nie przeszkodziła Volkswagenowi w osiąganiu rekordowych wyników sprzedaży. Niemiecki koncern zdetronizował Toyotę i został liderem światowej motoryzacji. W minionym roku Toyota sprzedała na całym świecie 10,17 mln aut. Wynik Volkswagena to 10,31 mln. „Dzięki temu Volkswagen nie tylko po raz pierwszy w historii tego koncernu przekroczył próg sprzedaży 10 mln samochodów w ciągu roku, ale przede wszystkim po raz pierwszy został liderem światowej motoryzacji, odbierając ten tytuł Japończykom” – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Toyota może się za to pochwalić innym rekordem. Corolla ponownie okazała się najchętniej kupowanym samochodem świata – jest też jednym autem, które w minionym roku przekroczyło barierę miliona sprzedanych egzemplarzy – informuje „Puls Biznesu”. Na kolejnych miejscach w rankingu znalazły się Ford F-Series i Volkswagen Golf.

British Automotive Polska osiągnęło w ubiegłym roku najlepszy wynik w historii. Generalny importer Jaguar Land Rover w Polsce sprzedał w 2016 roku 2081 samochodów, o 64 proc. więcej niż w 2015 r. – Cele na lata 2017-2020 pozostają niezmienne – chcemy dalej dynamicznie rosnąć, każdego roku odnotowując dwucyfrowy wzrost sprzedaży — mówi Arkadiusz Miętkiewicz, dyrektor zarządzający British Automotive Polska.