Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Unia w końcu na plusie


Powyższy tytuł „Dealerskiego Przeglądu Prasy” – już tradycyjnie – na czerwono, choć akurat dziś czcionka powinna być zielona. Czemu? Podsumowań ubiegłorocznych wynikach było już sporo, ale tym razem opublikowano dane dotyczące rejestracji w całej Unii Europejskiej. I tu zaskoczenie. Po raz pierwszy od 6 lat odnotowano wzrost. Swój udział miała w tym oczywiście Polska. Jednak znowu słyszymy: może być lepiej. W jaki sposób? Pewnie nikt nie będzie zaskoczony. Jak bumerang w ostatnim czasie powraca słowo: „dopłaty”.

Mniej powodów do optymizmu ma branża motoryzacyjna w Rosji. Rosyjski rynek zakończył 2014 r. na ponad 10-proc. minusie. A to podobno nie koniec spadków sprzedaży. Niezadowoleni będą również ci, którzy zaopatrywali się w używane samochody w Szwajcarii. Z powodu umocnienia się tamtejszej waluty, szwajcarskie eldorado zdaje się kończyć.

Amerykanie, podbudowani dobrymi wiadomościami na temat kondycji rynku motoryzacyjnego, podziwiają nowości na Detroit Motor Show. Wśród nich – sporo SUV-ów. Dzisiejszy „Puls Biznesu” przygląda się bliżej fenomenowi pojazdów o tym nadwoziu. Polacy jednak też swoje nowości mają. Chodzi o elektryczne czterokołowce z bydgoskiej firmy Romet. Do sprzedaży wejdą w marcu. Dziś można zobaczyć ich zdjęcia