Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Umowa importerska BAH z JLR wygaśnie w tym roku


British Automotive Holding otrzymał od Jaguar Land Rover informację potwierdzającą termin zakończenia współpracy w ramach umowy importerskiej w dniu 31 lipca 2020 r. Wcześniej BAH informował o możliwości przedłużenia kontraktu do marca 2021 roku, ale z komunikatu wynika, że zdaniem JLR polska firma sprzedaje za mało aut.

Według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów na koniec 2019 roku liczba samochodów elektrycznych poruszających się po polskich drogach przekroczyła 10 tys. sztuk – informuje Samar. 2 775 sztuk to samochody nowe, pochodzące prosto z salonów dealerskich. Wzrost sprzedaży w porównaniu do 2018 roku wyniósł 95,5 proc.

Wirtualny Nowy Przemysł pisze o wynikach raportu „Samochody elektryczne i nowa mobilność: trendy do obserwowania w 2020 roku”, jaki przygotowali analitycy BloombergNEF. „W 2020 roku koncerny motoryzacyjne sprzedadzą na całym świecie ok. 2,5 mln samochodów elektrycznych, co oznaczać będzie wzrost o 20 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem” – prognozują analitycy.