Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Toyota wchodzi w ubezpieczenia


Toyota zamierza uruchomić w Polsce spółkę zajmującą się ubezpieczeniami – podaje „Puls Biznesu”. Spółka jest już podobno zarejestrowana. Toyota Insurance Management działa już w kilku krajach zachodu Europy, gdzie zajmuje się pośrednictwem ubezpieczeniowym. TIM ma obsługiwać przede wszystkim sieć dealerską japońskiej marki. Co ciekawe, możliwe że w ofercie będą także ubezpieczenia inne niż komunikacyjne.
Polska jest potęgą motoryzacyjną, ale wśród auto-skansenów – pisze „Gazeta Wyborcza”. Latem wejdą w życie przepisy dopuszczające rejestrację samochodów z kierownicą po prawej stronie. Dopiero co sejm uchwalił zniesienie opłaty rejestracyjnej. Od maja 2004 roku Polacy importowali już prawie 10 mln używanych aut. Ale w jaki sposób ma się to zmienić, skoro rząd uznał już, że Polaków nie stać na nowe samochody i trzeba ułatwiać im import używanych?
Brytyjska centrala PSA chce wprowadzić w kraju nowy system dystrybucji części. Dzisiaj dostawy obsługuje jeden centralny magazyn. Zmiana zakłada wyznaczenie 30 dealerów, którzy będą pełnić rolę lokalnych stoków. Po fazie pilotażowej w Anglii system ma zostać przeniesiony na kontynent.