Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Toyota liderem ekologicznych aut w Polsce


„Puls Biznesu” pisze o wynikach raportu Samaru, przygotowanego na konferencję Impact mobility rEVolution’19. Dane obrazują ile aut osobowych z ekologicznymi napędami jeździ po polskich drogach. W statystyki wliczono hybrydy, „elektryki” i samochody na wodór. Łączny wynik 109 118 sztuk. Prawie cały polski park ekologicznych samochodów to produkty Toyoty – podkreśla „Puls Biznesu”. Do japońskiego koncernu należy aż 75,7 proc. ekologicznych aut.

„Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że Ministerstwo Finansów potwierdziło, że da się uniknąć split paymentu. „Będzie można dzielić zakupy, aby kwoty na fakturach nie przekraczały brutto 15 tys. zł. Kto tak zrobi, uniknie obowiązku zapłaty w podzielonej płatności, ale będzie solidarnie odpowiadał za VAT sprzedawcy” – czytamy w artykule.

W dzisiejszym Przeglądzie Prasy przeczytacie też o zmianach kadrowych w Nissanie. Koncern mianował na stanowisko dyrektora generalnego Makoto Uchidę, który poprzednio pełnił funkcję szefa chińskiego oddziału Nissana – pisze Wirtualny Nowy Przemysł.