Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Stacje benzynowe sceptyczne wobec ładowarek dla e-aut


Interia pisze o powściągliwym podejściu głównych operatorów sieci stacji benzynowych w Polsce do instalowania ładowarek aut elektrycznych. – Żadna analiza ekonomiczna, zwłaszcza przy dzisiejszej liczbie samochodów elektrycznych, nie pokaże rentowności budowy sieci ładowania – oceniał w czasie konferencji Nafta-Chemia w Warszawie wiceprezes spółki Lotos Paliwa Adam Pawłowicz. Lotos zacznie jednak budować ładowarki dzięki wsparciu z funduszy UE. Koncern wybrał już ok. 50 najlepszych miejsc na stacjach przy głównych drogach, a w listopadzie 2018 r. pierwszych 12 ładowarek stanie w Warszewie, Trójmieście oraz na autostradach A1 i A2 między tymi aglomeracjami.

Rada dyrektorów Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów (ACEA) wybrała prezesa zarządu Grupy PSA Carlosa Tavaresa na stanowisko prezesa w 2018 roku – informuje „Rzeczpospolita”. – Priorytety na 2018 r. dotyczą wyznaczenia ambitnej, ale realistycznej ścieżki redukcji emisji CO2, dalszej poprawy wyników w zakresie bezpieczeństwa, a także ochrony i poprawy konkurencyjności europejskiego przemysłu samochodowego – zapowiedział Tavares.

Media piszą też o „elektrycznych” planach BMW. „Gazeta Wyborcza” informuje, że BMW przygotowuje się do masowej produkcji samochodów elektrycznych do 2020 r. W 2025 roku ma już mieć 12 różnych modeli. „Sprzedaż w 2018 roku ma przekroczyć cel założony w 2017 roku, który wynosi 100 tys. aut. W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2017 r. BMW sprzedało 78 100 samochodów elektrycznych i hybrydowych” – czytamy w artykule.