Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Serwisy wciąż naprawiają


„Rzeczpospolita” pisze o skutkach epidemii koronawirusa dla salonów i serwisów dealerskich. Dziennik zauważa, że sprzedaż aut w salonach jest wyraźnie niższa niż zwykle, ale serwisy wciąż mają klientów. – Nikt ze znanych mi dealerów nie zatrzymał działalności. W serwisach dalej jest ruch, choć mniejszy o 30–40 proc. – mówi Marek Konieczny, prezes ZDS.

Media wiele uwagi poświęcają pracom nad przepisami antykryzysowymi. Rząd przyjął i skierował do Sejmu projekty ustaw składające się na tzw. „tarczę antykryzysową”, która ma zapewnić wsparcie gospodarce i firmom w czasie epidemii koronawirusa. Sejm ma zająć się pakietem na piątkowym posiedzeniu.

Niezależnie od kryzysu wywołanego przez koronawirusa, marka Infiniti opuszcza polski rynek. 31 marca Centra Infiniti w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Sosnowcu, Warszawie i Wrocławiu wydadzą ostatnie samochody klientom. – Ale nie żegnamy się. Jeszcze przez tydzień zapraszamy na wyjątkową wyprzedaż, a jednocześnie potwierdzamy utrzymanie na wiele lat pełnej opieki serwisowej – zastrzega Grzegorz Szczypior, prezes Grupy IP.