Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Sejm chce odroczyć obowiązkowy split payment


Sejm uchwalił nowelizację do ustawy o VAT. Zakłada ona, że od listopada, a nie od września, obowiązkowa stanie się podzielona płatność w niektórych branżach, w tym w handlu częściami samochodowymi. Nowymi przepisami zajmie się teraz Senat.

Samar informuje, że Sejm uchwalił również nowelizację ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw. Jedna ze zmian dotyczy ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Dotychczasowe przepisy zobowiązywały naczelne i centralne organy administracji państwowej, ale także samorządy, do zapewnienia od 1 stycznia 2020 roku w swojej flocie co najmniej 10 proc. udziału samochodów elektrycznych. „W znowelizowanej ustawie termin ten został przesunięty o dwa lata, czyli na 1 stycznia 2022 roku” – czytamy w artykule.

Tymczasem serwis Francuskie. pl zauważa, że rosyjski oddział Renault oferuje klientom nowe usługi. Firma dostarcza samochody Renault Arkana prosto pod dom pierwszym klientom, którzy zakupili samochód za pośrednictwem internetowego salonu Renault.