Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: SEAT podsumowuje 5 lat pod skrzydłami VGP


„Dziennik Gazeta Prawna” publikuje wywiad z Tomaszem Życkim, dyrektorem marki SEAT, który podsumowuje ostatnie pięć lat marki na polskim rynku i opowiada o jej wynikach. – Pierwsze półroczne 2018 zamknęliśmy z rekordowymi wzrostami sprzedaży, a nasza dynamika rejestracji przekroczyła 20 procent – mówi Życki. Jego zdaniem jeszcze przez długi czas będziemy świadkami dynamicznych przyrostów w sprzedaży nowych aut w Polsce.

Suzuki jest najbardziej rentowną firmą motoryzacyjną na świecie – wynika z zestawienia firmy Ernst & Young, o którym pisze „Rzeczpospolita”. W drugim kwartale 2018 Suzuki osiągnęło wskaźnik rentowności w wysokości 11,8 procent. Druga lokata przypadła BMW, które wypracowało 11,4 procent, na trzecim miejscu uplasowała się Toyota (8,8 procent).

BMW sprzedaje coraz więcej aut na prąd. W ciągu siedmiu miesięcy bieżącego roku Grupa BMW sprzedała ponad 40 proc. elektrycznych samochodów więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. W lipcu br. firma sprzedała 10 649 takich aut. Od początku roku na drogi wyjechało 71 310 zelektryfikowanych aut Grupy BMW.