Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Rząd zaostrza ograniczenia. Co z dealerami?


Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali o wprowadzeniu nowych ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa. – Wdrażamy ograniczania w przemieszczaniu się. Ograniczenia będą dotyczyć każdego z nas. Ta decyzja ma maksymalnie ograniczyć naszą aktywność. Wszystkie inne działania poza wyjściem do pracy, apteki, wyprowadzenia psa na spacer  odłóżmy na później – mówił premier. Rząd wprowadzi też ograniczenia dotyczące poruszania się w komunikacji publicznej. Nowe obostrzenia będą obowiązywać do 11 kwietnia – pisze „Rzeczpospolita”. Polacy mają więc pozostać w domach. Dealerstwa będą mogły pozostać otwarte, natomiast pozostaje pytanie o zasadność pojawiania się w nich (przynajmniej fizycznie) klientów…

Według AAA AUTO rozprzestrzenianie się koronawirusa zmniejszy o około 5 proc. sprzedaż na rynku aut używanych w krótkim okresie. Firma uważa, że długofalowo rynek wtórny „odbije się” ze względu na braki w ofercie nowych pojazdów i ograniczoną skłonność konsumentów do wydawania pieniędzy na nowe auta.

Samar informuje, że rosną ceny aut. W lutym średnia cena sprzedaży nowych samochodów osobowych przekroczyła 119 tys. złotych. W porównaniu do analogicznego miesiąca poprzedniego roku różnica wyniosła ponad 13 tys. złotych, co oznacza wzrost o 12,97 proc.