Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Rząd szykuje nowe wsparcie dla firm


Rada Ministrów przyjęła kolejny pakiet regulacji antykryzysowych. Ważne miejsce w nowych przepisach zajmują ulgi kredytowe dla firm i obywateli. „Puls Biznesu” informuje, że aby wesprzeć firmy, państwo za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego w dwa lata zamierza dopłacić do odsetek ich kredytów obrotowych łącznie 567 mln zł.

Grupa Cichy jest coraz bliżej sfinalizowania połączenia z częścią Grupy Zasada. Chodzi o stworzenie nowej grupy kapitałowej, w skład której wejdą trzy przedsiębiorstwa: AHC Grupa Cichy, Rowiński-Wajdemajer i Auto Special. Właścicielami nowego podmiotu mają być Mirosław Cichy i rodzina Sobiesława Zasady. – Na początku maja otrzymaliśmy w sprawie koncentracji pozytywną decyzję UOKiK-u. Połączenie planujemy sfinalizować pod koniec lata, tworząc grupę dealerską pod nazwą Cichy-Zasada – powiedział Karol Obiegły, prezes Grupy Cichy.

Samar rozmawiał z dealerami o aktualnej sytuacji w ich salonach. Z wypowiedzi części dealerów wynika, że maj przyniósł pewne ożywienie. – Możemy wreszcie z nadzieją spojrzeć w przyszłość. Ruch w naszych salonach, liczony liczbą zapytań o oferty wraca do poziomu sprzed roku. W pierwszej  połowie maja był niewiele niższy niż w roku 2019 – mówi Tomasz Rytwiński, dyrektor zarządzający Grupy PGD.