Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Rynek rośnie, ale nadal nie jest chłonny


„Rzeczpospolita” analizuje wyniki rejestracji nowych aut w Polsce w czerwcu. „To już w sumie nudne – mamy trzydziesty dziewiąty miesiąc nieprzerwanego wzrostu sprzedaży aut osobowych oraz dostawczych o DMC do 3,5 t. A do tego najlepszy pod tym względem czerwiec w XXI w.” – pisze dziennik. Ale obraz szczęśliwości zaciemniają dwie rzeczy: reeksport i niski wskaźnik chłonności polskiego rynku.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu prowadzi obecnie 179 zagranicznych projektów inwestycyjnych o wartości 7,2 mld euro. Rok temu w lipcu ich wartość wyniosła 5,9 mld dol. Najwięcej zagranicznych inwestycji przyciągają projekty związane z motoryzacją, przemysłem oponiarskim oraz elektromobilnością. To te ostatnie są najdroższe – w elektromobilność zainwestowano u nas już 2,77 mld euro.

SEAT wchodzi na chiński rynek. Marka została udziałowcem utworzonej przez Volkswagen Group China i lokalnego kooperanta JAC. Jednym ze skutków umowy będzie wprowadzenie SEAT-a na chiński rynek w latach 2020-2021. – Wkraczamy w nową erę, która pozwoli nam zglobalizować markę oraz przyśpieszyć rozwój pojazdów elektrycznych – powiedział Luca de Meo, szef SEAT-a.