Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Rynek na minusie


Zaczynamy od wyników rejestracji aut z pierwszych 20 dni marca. Samar informuje, że w tym czasie zarejestrowano 22 188 samochodów osobowych (-22,73 proc.) oraz 3 003 samochody dostawcze (-10,28 proc.). Liderem rynku samochodów osobowych jest Skoda.

Miesięcznik „Dealer” pisze o pierwszych reakcjach importerów na kryzys wywołany epidemią koronawirusa. Importerzy, którzy już zareagowali (m.in. Volkswagen Group, Subaru, Mazda, Mercedes-Benz) deklarują wdrożenie działań wspierających dealerów, w tym m.in. pełną wypłatę bonusów ilościowych i jakościowych za marzec, niezależnie od faktycznego wolumenu sprzedaży.

Tymczasem serwis Elektrowóz informuje o odpowiedzi resortu aktywów państwowych na interpelację posła Koalicji Obywatelskiej Marka Sowy. Poseł Sowa zapytał ministra o to, czy planowana jest modyfikacja rozporządzenia w sprawie dopłat do zakupu aut elektrycznych oraz jaka jest przyczyna wprowadzanych zmian. „Powiedzmy wprost: nie ma politycznej woli, żeby nabywcy samochodów elektrycznych otrzymali jakiekolwiek dopłaty. Powiedziano to dookoła, ubierając wypowiedź w wiele akapitów” – relacjonuje serwis.