Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Rynek mocno w dół


Zaczynamy od rekordowo niskich wyników rejestracji aut z początku września. Samar poinformował, że w pierwszej dekadzie obecnego miesiąca zarejestrowanych zostało 4 430 samochodów osobowych, o 44,38 proc. mniej niż rok wcześniej. Blisko 12 proc. z wrześniowych rejestracji należy do dealerów. Wśród wielu marek, które mają na koncie duże minusy (niekiedy nawet 90 proc.), uwagę przyciąga Volvo, które osiągnęło we wrześniu wzrost.

Tymczasem Interia pisze o spadającej sprzedaży diesli. Według firmy Jato Dynamics w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 roku 46 proc. nowych samochodów w UE było wyposażonych w jednostki na olej napędowy. W pierwszym półroczu 2018 roku silnik wysokoprężny miało już tylko 37 proc. sprzedanych samochodów.

PSA chce sprzedawać i zarabiać znacznie więcej na używanych autach – informuje Wirtualny Nowy Przemysł. Koncern zamierza zwiększyć sprzedaż używanych pojazdów z 600 tys. w 2018 r. do 800 tys. egzemplarzy w 2021 r. W związku z tym zyski mają zwiększyć się czterokrotnie.