Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Ruszyła profesjonalna rejestracja pojazdów


11 lipca weszły w życie przepisy dotyczące profesjonalnej rejestracji pojazdów. Zgodnie z nowymi regulacjami, dokumentem zaświadczającym o dopuszczeniu do jazdy testowej pojazdu samochodowego, motoroweru, ciągnika rolniczego lub przyczepy będzie profesjonalny dowód rejestracyjny wraz z zalegalizowanymi profesjonalnymi tablicami rejestracyjnymi. Profesjonalnym dowodem rejestracyjnym i profesjonalnymi tablicami rejestracyjnymi będą mogli posługiwać się m. in. przedsiębiorcy z siedzibą lub oddziałem w Polsce, zajmujący się produkcją, dystrybucją lub badaniami pojazdów, w tym również dealerzy samochodowi.

Samar przeanalizował, jak wiele luksusowych aut kupują Polacy. Z danych zebranych przez tę organizację wynika, że w okresie od stycznia do końca maja bieżącego roku zarejestrowanych zostało w Polsce 1 490 samochodów osobowych kosztujących powyżej 500 tys. zł. Polacy najczęściej wybierają Mercedesy, BMW i Porsche.

Grupa Renault informuje o swoich wynikach. W czerwcu sprzedaż marek Dacia i Renault w Polsce wyniosła 7 172 samochody osobowe i dostawcze, z czego na Renault przypada 3 841 rejestracji, a na Dacię 3 331 rejestracji. W sumie Grupa Renault osiągnęła 14,06 proc. udziału w rynku. Z kolei w okresie od stycznia do czerwca br. sprzedaż Grupy wyniosła 38 345 samochodów, czyli o 16,85 proc. więcej niż w analogicznym okresie w zeszłym roku. Udział obu marek w rynku w pierwszym półroczu br. wynosi 12,24 proc.