Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Rozmowy o podziale Grupy Krotoski-Cichy w toku


„Puls Biznesu” wraca do sprawy podziału w Grupie Krotoski-Cichy. Zarząd firmy poinformował dziennik, że „trwają rozmowy na temat przyszłości Grupy Krotoski-Cichy i jej planowanego podziału, natomiast dotychczas nie zapadły wiążące decyzje”. „PB” relacjonuje, że biuro zarządu firmy zaprzecza, by Mirosław Cichy miał wykupić od wspólnika udziały w spółce i stać się jej jedynym właścicielem. Potwierdzają się za to nasze informacje, że Robert Krotoski planuje pozostać w biznesie.

Interia pisze o przyszłości Mercedesa. „Plan niemieckiego producenta zakłada, że do 2030 roku co najmniej 50 proc. nowych aut marki ze Stuttgartu stanowić mają pojazdy elektryczne i hybrydowe” – relacjonuje serwis. Za dwie dekady flota oferowanych przez Mercedesa samochodów ma być neutralna pod względem emisji CO2.

Agencja Bloomberga poinformowała z kolei, że akcje Nissana spadły na giełdzie papierów wartościowych w Tokio o 6,5 proc. – najwięcej od czerwca 2016 r. i osiągnęły najniższy poziom od grudnia 2012 r. Niedawno Nissan poinformował, że w 2018 r. odnotował zysk operacyjny w wysokości 319,1 mld jenów, co oznacza 45-proc. spadek w porównaniu z rokiem poprzednim.