Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Rosną udziały polskiej branży leasingowej w Europie


Zaczynamy od informacji o wynikach branży leasingowej, które dostarczył Związek Polskiego Leasingu. Reprezentująca europejski sektor leasingowy federacja Leaseurope podała, że w 2018 roku całkowita wartość nowych umów leasingowych zawartych w Europie wyniosła 386,4 mld euro. „Wyniki polskiej branży leasingowej osiągnięte w 2018r. (+21,8 proc. dynamika r/r, 82,6 mld zł tj. 19,4 mld euro wartości nowych umów), pozwoliły jej awansować z 7. na 5. pozycję w europejskim rankingu.” – czytamy w komunikacie ZPL. Wartość nowych kontraktów dotyczących leasingu pojazdów osobowych wzrosła o 7,2 proc. r/r.

Do końca przyszłego roku międzynarodowa sieć centrów samochodowych AAA AUTO planuje osiągnąć roczną sprzedaż 25 000 aut w porównaniu do szacowanych około 15 000 w bieżącym roku. Firma planuje również otwarcie wielu nowych lokalizacji w Polsce.

Z badań Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych wynika, że ponad 90 proc. użytkowników pojazdów elektrycznych w Polsce chciałoby mieć możliwość ładowania samochodu w miejscu zamieszkania. Podobne preferencje mają kierowcy pojazdów konwencjonalnych, którzy dopuszczają w przyszłości korzystanie z ekologicznego środka transportu.