Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Resort finansów przeciwny zwrotowi akcyzy


„Dziennik Gazeta Prawna” pisze o odpowiedzi resortu finansów na petycję Związku Dealerów Samochodów. W sprawie chodziło o zwrot podatku akcyzowego od aut. Zdaniem resortu finansów nawet tymczasowa rejestracja auta uniemożliwia ubieganie się o zwrot podatku akcyzowego. „Jak wyjaśnia MF, po rejestracji samochód osobowy przestaje podlegać obowiązkowi podatkowemu w akcyzie, a obrót nim odbywa się już poza zakresem zastosowania przepisów o tym podatku” – czytamy w artykule.

„Rzeczpospolita” publikuje wywiad z prezesem marki Cupra, który opowiada o planach marki na przyszłość i jej celach sprzedażowych. Rozmowa dotyczy także nowych form prezentacji aut klientom. Pierwszy miejski „sklep” Cupry powstał w Meksyku. – Kolejne takie miejskie studio Cupry powstanie w Europie, najprawdopodobniej w Polsce, ponieważ sprzedaż naszych aut idzie doskonale – zapowiada Wayne Griffiths.

Tymczasem w salonie Motorpol Wrocław, zlokalizowanym przy alei Karkonoskiej 81, powstał pierwszy w Polsce Digital Showroom marki Skoda.  W przestrzeni showroomu znajduje się m.in. multimedialna ściana wideo, a także multimedialny stół dotykowy, który służy poznaniu poszczególnych funkcji i możliwości modeli z oferty Skody.