Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Rejestracje ciągle w górę


Wciąż rośnie liczba rejestracji aut w Polsce – informuje Instytut Samar. Według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców we wrześniu zarejestrowano w Polsce 37 385 samochodów osobowych oraz dostawczych, czyli o 16,76 proc. (+5 367 szt.) więcej niż rok wcześniej. Liderem rynku pozostaje Skoda. Od stycznia klienci kupili i zarejestrowali 38 075 aut tej marki, o 16,39 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

„Polityka” pisze o mało realnych perspektywach na lawinowy wzrost popularności aut elektrycznych nad Wisłą. – W całej Europie sprzedaje się dziś 150 tys. samochodów elektrycznych, głównie dzięki subsydiom i dopłatom, które oferują niektóre kraje. By za dziesięć lat dojść do miliona, Polacy powinni kupować każdego roku 100 tys. aut elektrycznych, choć u nas żadnych preferencji nie ma. Nie bardzo to sobie wyobrażam – mówi Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

Do mediów docierają kolejne informacje na temat ugody VW z amerykańskimi dealerami. Koncern potwierdził, że zapłaci 1,21 mld dolarów 652 swoim amerykańskim dealerom. Autoryzowani dealerzy VW w Stanach otrzymają w ciągu najbliższych 18 miesięcy średnio po 1,85 mln dolarów – pisze WP.pl.