Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Prawie 8 tys. samochodów z napędem elektrycznym w Polsce


Pod koniec października po polskich drogach jeździły 7 884 elektryczne samochody osobowe, z których 60 proc. stanowiły pojazdy w pełni elektryczne, a pozostałą część hybrydy typu plug-in – wynika z Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez PSPA oraz PZPM. – Liczba elektrycznych samochodów osobowych w Polsce rośnie z miesiąca na miesiąc, ale rynek w dalszym ciągu znajduje się w początkowej fazie rozwoju. Nie pomaga mu, że wielu potencjalnych nabywców EV wstrzymuje się z zakupem, oczekując na spadek cen związanych z dopłatami w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

„Rzeczpospolita” pisze o wyroku stołecznych sądów dotyczącym transakcji z udziałem auta, które trafiło do komisu. „Komisant został pozwany o zwrot pieniędzy za samochód, który – jak się okazało po kilku latach i kolejnej zmianie właściciela – został zmontowany z dwóch innych. Podwozie było powypadkowe, a nadwozie – kradzione” – relacjonuje dziennik. Sąd Apelacyjny uznał, że zasady współżycia społecznego nie mogą wyłączyć odpowiedzialności komisanta za wady prawne rzeczy sprzedanej.

W Warszawie przybywa aut na minuty. innogy Polska startuje z pilotażową usługą car sharingu elektrycznych samochodów dostawczych. Pięć aut udostępnionych zostanie klientom sieci handlowych, zlokalizowanych w trzech punktach w Warszawie.