Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Polskie firmy chcą powiększać floty


Zaczynamy od wyników Barometru Flotowego 2018, przygotowywanego przez Corporate Vehicle Observatory. Wzięło w nim udział 4 tys. osób zarządzających flotami w firmach zlokalizowanych w UE i w Turcji. Wyniki wskazują, że polskie firmy są szczególnie zainteresowane powiększaniem floty aut. — Z najnowszej edycji wynika, że ponad 24 proc. polskich przedsiębiorców zamierza rozbudowywać floty. Dla porównania w pozostałych krajach UE taką chęć deklaruje jedynie 19 proc. menedżerów — mówi Paweł Racis, dyrektor handlowy firmy Arval Polska.

Tymczasem firma Frost & Sullivan wraz ze Stowarzyszeniem Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych zbadały główne trendy w branży moto-części. Wyniki badania warsztatów w Polsce wskazują, iż w pierwszym półroczu 2018 r. zwiększyła się cena roboczogodziny w stosunku do tego samego okresu w 2017 r.

Hybrydy cieszą się rosnącą popularnością w Polsce – wynika z analizy Samaru. W ciągu trzech kwartałów w Polsce zostało zarejestrowanych 16 561 nowych samochodów osobowych z takim napędem. To wynik o 35,6 proc. lepszy niż w analogicznym okresie 2017 roku.