Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Polskę zaleje fala starych diesli z Niemiec?


Zaczynamy od obaw polskiej branży motoryzacyjnej o negatywne skutki „ekorabatów” na nowe auta w Niemczech. Wiele starych modeli diesli z Niemiec może bowiem w ten sposób trafić na polski rynek. – Jeżeli stare diesle nie będą złomowane, może to stać się dla nas problemem – ocenia szef PZPM Jakub Faryś.

Instytut Samar publikuje zestawienie trzydziestu modeli, które w segmencie aut klasy premium cieszą się największym zainteresowaniem klientów w Polsce. W czołówce znalazły się Volvo XC60, BMW Serii 5 i Mercedes GLC.

„Rzeczpospolita” informuje o uchwale Sądu Najwyższego w sprawie rozliczenia kosztów auta zastępczego. Dziennik wyjaśnia, że z uchwały wynika, iż wynajmujący auto zastępcze poszkodowany ma prawo do zwrotu wyższego wydatku na auto niż w ofercie firmy ubezpieczeniowej tylko wtedy, kiedy jest to uzasadnione okolicznościami sprawy.

Austria zawarła własne porozumienie z koncernami motoryzacyjnymi – pisze Wirtualny Nowy Przemysł. Zakłada ono m.in., że producenci samochodów zaktualizują oprogramowanie w 600 tys. samochodów z silnikami Diesla w Austrii.