Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Polskę jeszcze bardziej zaleją „używki” z Europy?


„Dziennik Gazeta Prawna” roztacza przed nami pesymistyczną wizję, informując, że w przyszłości Polska może się stać jednym z „motoryzacyjnych skansenów Europy”. Wszystko za sprawą rezygnujących powoli z aut spalinowych krajów Europy Zachodniej. Zdaniem dziennika mogą one trafić m.in. nad Wisłę.

Volkswagen chwali się wynikami pierwszego półrocza. W tym czasie zarejestrowano w Polsce 24,4 tys. nowych osobowych Volkswagenów, czyli o 4 tys. więcej w porównaniu z analogicznym okresem minionego roku. Liderem liczby rejestracji pozostaje Golf. W pierwszym półroczu zarejestrowano go 7,2 tys. razy, czyli o przeszło tysiąc sztuk więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Dzienniki wiele miejsca poświęcają wczorajszej burzliwej debacie sejmowej dotyczącej ustawy mającej wprowadzić opłatę paliwową. Politycy PiS argumentowali, że dzięki pieniądzom z Funduszu Dróg Samorządowych poprawi się stan dróg lokalnych. Zdaniem opozycji 5 mld zł, które ma przynieść państwu nowa danina, ostatecznie zasili budżet państwa i żadne nowe drogi ze środków FDS nie powstaną. Sejm zdecydował o skierowaniu projektu do prac w komisjach.