Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy – Polis OC w trakcie podwyżek


Trwają podwyżki cen polis OC. Jednym z czynników, który napędza ten proces, są rosnące koszty szkód osobowych. W 2015 roku z ich tytułu ubezpieczyciele wypłacili świadczenia o wartości 1,3 mld zł. W ubezpieczeniach komunikacyjnych strata techniczna sięgnęła na koniec 2015 roku niemal 1,2 mld zł, z czego ponad miliard w samych tylko OC. W efekcie ceny polis OC mogą wzrosnąć wkrótce nawet o 50 proc. – pisze serwis Money.pl.
Budowa nowej fabryki Volkswagena idzie zgodnie z planem – donosi Wirtualny Nowy Przemysł. Zakład jest ukończony w 95 procentach. Produkcja dostawczych Crafterów ma ruszyć jeszcze w tym roku. Produkowanych będzie 17 samochodów na godzinę, czyli 380 na dobę.
Volkswagen zapowiedział właśnie, że jeśli za 10 lat ma realizować założenia surowych ograniczeń emisji dwutlenku węgla, to będzie musiał sprzedawać rocznie milion samochodów elektrycznych. Obecnie sprzedaż e-modeli ze stajni VW wynosi zaledwie kilkadziesiąt tysięcy, więc jest to założenie ambitne. Do końca dekady koncern chce dynamicznie rozszerzyć swoją ofertę w tym segmencie. Na rynku pojawić ma się około 20 nowych „elektryków” i hybryd typu plug in.