Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Polacy stawiają na auta kompaktowe


Tygodnik „Motor” przedstawia ranking popularności aut w poszczególnych segmentach rynku. „Najchętniej kupujemy samochody klasy kompaktowej, a największy wzrost zainteresowania notują SUV-y, crossovery oraz duże minivany” – pisze „Motor”. Liderem wśród kompaktów (z wynikiem ponad 12 tys. rejestracji) – i przy okazji najchętniej kupowanym modelem w naszym kraju – jest wciąż Skoda Octavia.

„Elektryki” pukają do drzwi firm kurierskich. Do kupowania elektrycznych samochodów zachęcają głównie ekologia i oszczędności– pisze „Rzeczpospolita”. Pierwszym w Polsce użytkownikiem elektrycznego auta wykorzystywanego do rozwożenia przesyłek kurierskich jest łódzka firma Quriers. Dwa i pół roku temu kupiła Nissana Leaf-a, który przejechał już ponad 70 tys. km. – Kilometr jest cztery–pięć razy tańszy na prądzie niż na tradycyjnych paliwach – wskazuje przedstawiciel firmy Quriers, Tomasz Gać.

„Dziennik Gazeta Prawna” informuje o dalszych podwyżkach w OC. Zmiany możliwe są w przyszłym roku. „W I kw. 2017 r. dynamika wzrostu cen powinna spowolnić, choć podwyżki będą nadal odczuwalne. W tym czasie polisy będzie odnawiać ta grupa, która kupowała je na początku 2016 r., przy już nieco wyższych cenach” – czytamy.