Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Podpisano rozporządzenie w sprawie dopłat do zakupu aut na prąd


Zaczynamy od informacji dotyczących zakupu aut elektrycznych. Ministrowie energii i finansów podpisali rozporządzenie przewidujące udzielanie dopłat do zakupu nowych samochodów elektrycznych i wodorowych. Dotacje będą udzielane osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej. Dokument został skierowany do publikacji w Dzienniku Ustaw. – Jeszcze w tym roku rozpoczniemy nabór pierwszych wniosków na dofinasowanie zakupu samochodu – powiedział Samarowi Szymon Byliński, dyrektor ds. innowacji i rozwoju technologii w Ministerstwie Energii.

O zakupach „elektryków” myśli coraz więcej samorządów. „Rzeczpospolita” dotarła do wyników badania przeprowadzonego w 62 miastach przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. 87 proc. ankietowanych samorządów potwierdziło rozwój floty samochodów elektrycznych wykorzystywanych do realizacji zadań publicznych. 40 proc. badanych zadeklarowało budowę takiej floty w perspektywie roku, a 47 proc. w czasie najbliższych trzech lat.

„Puls Biznesu” przygląda się wynikom sprzedaży poszczególnych marek na polskim rynku. Dziennik wskazuje, że tytuł rynkowego lidera utrzymuje Skoda, ale Toyota jest coraz bliżej. Japońska marka tryumfowała w październikowym rankingu modeli. Najczęściej wybieranym modelem trzeci miesiąc z rzędu była Corolla.