Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Nowy CEPiK z usterkami


Media informują o wielu problemach z nowym CEPiK-iem. System okazał się wadliwy i liczne stacje diagnostyczne na terenie kraju nie mogą się z nim połączyć. Problemy mają też urzędy. – Raz łączy, za chwilę zrywa. Kierowcy przychodzą do nas, próbujemy wykonać zlecenie, nie udaje się, więc są odsyłani na kolejny dzień, może tydzień. Tak naprawdę nie mamy pojęcia, kiedy system sprawnie zadziała – mówi „DGP” Tomasz Czuczak, sekretarz miasta Koszalin. Resort cyfryzacji tłumaczy tymczasem, że przy tej skali systemu zawsze po wdrożeniu następuje okres tzw. stabilizacji, w którym „wyłapywane są ewentualne problemy”.

Traficar podjął współpracę z Wartą. Klienci TUiR Warta zamiast auta zastępczego mogą skorzystać ze współdzielonych samochodów Traficara. Nie muszą płacić za benzynę, ani za miejskie parkingi. Jeśli klient zdecyduje się na tę opcję rozliczenia z firmą ubezpieczeniową, otrzyma na skrzynkę mailową instrukcję i voucher kwotowy na darmowe przejazdy Traficarem. Usługa jest dostępna w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

„Puls Biznesu” informuje, że wczoraj odbyła się pierwsza rozprawa z powództwa wytoczonego przez Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen AG. „54 posiadaczy aut marki Volkswagen domaga się od centrali koncernu po 30 tys. zł. Powołują się na dołączoną do pozwu opinię zespołu rzeczoznawców, że jest techniczna możliwość doprowadzenia pojazdu do zgodności ze specyfikacją (i homologacją), ale naprawa kosztuje właśnie 30 tys. zł.” – pisze „Rzeczpospolita”. Na 27 listopada Sąd Okręgowy w Warszawie wyznaczył termin wydania decyzji, czy sprawę potraktuje jak pozew zbiorowy.