Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Nowa Ewidencja Kierowców z opóźnieniem?


Według „Rzeczpospolitej” Ministerstwo Cyfryzacji rozważa przesunięcie terminu wejścia w życie rozbudowanej Ewidencji Kierowców. Projekt ma być gotowy w marcu. Jeśli tak się stanie znów opóźnione zostaną surowsze przepisy dla młodych kierowców.  Zdaniem dziennika powodem zmian mają być złe doświadczenia z wprowadzeniem w listopadzie 2017 r. rozbudowanej Centralnej Ewidencji Pojazdów. Na razie nie wiadomo, jaki ma być nowy termin wprowadzenia Ewidencji Kierowców.

Spółka Ziebart Polska tworzy sieć punktów autodetailingu – czytamy w „Pulsie Biznesu”. W przyszłym tygodniu ruszy pierwszy warszawski punkt firmy w formacie express, czyli działalność prowadzona przy salonie jednego z dealerów aut premium. – Duży, funkcjonujący osobno salon franczyzowy z naszym logo powinien zostać uruchomiony w ciągu najbliższych miesięcy. W tym roku możemy otworzyć kolejny duży salon w Warszawie. Prowadzimy też rozmowy w sprawie wejścia do kolejnych miast — mówi Bartosz Liszkowski, prezes Ziebart Polska.

Volvo chwali się wynikami. W ubiegłym roku zarejestrowano w Polsce 9084 nowe samochody osobowe marki. Wzrost sprzedaży Volvo Car Poland wyniósł 17,3 proc. Dla porównania jeszcze w 2007 roku sprzedaż Volvo w Polsce była na poziomie 3743. sztuk. – Przewiduję, że nadchodzący rok będzie rekordowy dla Volvo Cars na całym świecie. Przyczyni się do tego także sprzedaż w Polsce, która w powinna być trzykrotnie wyższa  niż w 2007 roku – powiedział Arkadiusz Nowiński, prezes Volvo Car Poland.