Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Nadchodzi nowa akcyza


Nowa akcyza może zmienić rynek motoryzacyjny – pisze „Gazeta Wyborcza”. Chodzi o rządowe plany połączenia uzależnienia stawki akcyzy od standardu emisji spalin. W minionym tygodniu w mediach pojawiły się doniesienia na temat wprowadzenia corocznego podatku od samochodu. Ministerstwo Finansów dementuje te informacje, potwierdzając jednocześnie, że trwają prace nad zmianą akcyzy.
„Auto-Świat” publikuje drugą część swojego wielkiego testu salonów. Tygodnik pokazuje ranking konkretnych salonów, zbadanych pod kątem organizacji, obsługi i przebiegu jazdy testowej. Ocenę „bardzo dobrą” uzyskało 11 z 365 sprawdzonych salonów. „Budynki mamy już na światowym poziomie – nowe i eleganckie. Sprzedawcy – w większości profesjonalni – potrafią zaspokoić oczekiwania klientów. Gdyby tylko poprawić jazdę próbną, to byłoby idealnie” – pisze Auto-Świat.
Amerykańska centrala Volkswagena ugnie się pod żądaniami dealerów i wypłaci im odszkodowania w związku z aferą spalinową. Taka deklaracja padła na ostatnim spotkaniu przedstawicieli centrali z dealerami.