Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Mercedes z rabatem za starego diesla


„Ekorabaty” na wymianę starych diesli wchodzą na polski rynek. Daimler poinformował, że nabywcy, którzy do końca 2017 r. zdecydują się na zakup wybranego nowego modelu Mercedesa lub smarta, zostawiając w rozliczeniu lub oddając na złom starszy samochód z silnikiem Diesla lub benzynowym, otrzymają wysoką premię. Można ją otrzymać za wymianę używanego auta z jednostką wysokoprężną lub benzynową (normy od Euro 1 do Euro 4) na wybrany nowy model Mercedes-Benz lub smart electric drive. Za zakup Mercedesa z silnikiem Diesla spełniającym normę Euro 6 lub napędem hybrydowym plug-in przysługuje premia w wysokości 9000 zł netto, a za zakup smarta electric drive – 5000 zł netto.

PANEK CarSharing zdobywa kolejne polskie miasta. Dziś podpisano list intencyjny, który oficjalnie otwiera drogę PANEK CarSharing do uruchomienia usługi w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Redzie, Rumii i Wejcherowie. Samochody firmy pojawią się tam już w styczniu 2018 roku. Miasta zadeklarowały wsparcie inicjatywy car- sharingu, które może polegać na ustanowieniu preferencyjnych stawek za parkowanie.

„Gazeta Wyborcza” pisze o optymistycznych wynikach raportu L’Observatoire Cetelem przygotowanego przez BNP Paribas Personal Finance. Okazuje się bowiem, że Polacy są wielkimi entuzjastami aut. – W 2015 roku miało je sześciu na dziesięciu Polaków. Dekadę wcześniej – czterech na dziesięciu. To jeden z najwyższych wskaźników w Unii Europejskiej – mówi Artur Gaj, dyrektor ds. Kluczowych Klientów Personal Finance w Banku BGŻ BNP Paribas. Aż 62 proc. kierowców w Polsce deklaruje również gotowość wydania swych oszczędności na zakup atrakcyjnego samochodu.