Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: McLaren chce pozostać luksusowy


„Rzeczpospolita” publikuje wywiad z Davidem Gilbertem, prezesem McLaren Europe. Rozmowa dotyczy m.in. celów sprzedażowych marki. – W 2018 roku sprzedaliśmy 4,8 tysiąca samochodów i sądzę, że przez kolejne cztery lata ta liczba nie będzie się zmieniała. Może to będzie 5 tysięcy, ale nie więcej. Na 2024 i 2025 r. mamy zaplanowane po 6 tysięcy rocznie. Nie zależy nam na szybkim wzroście, bo wtedy stracilibyśmy wypracowany już wizerunek marki ekskluzywnej – tłumaczy Gilbert. Przyznaje przy tym, że ma nadzieję zbudować w Polsce bazę klientów, którzy kupią 100-200 samochodów McLarena.

Firma analityczna Jato przyjrzała się powodom, dla których marka Infiniti chce zrezygnować z rynku Europy Zachodniej. W artykule wśród powodów decyzji wymieniono m.in. brexit, trudną konkurencję z innymi markami segmentu premium i skomplikowaną kondycję Nissana.

W dzisiejszym Przeglądzie Prasy przeczytacie także o problemach firm z fiskusem i ograniczeniu chińskiego biznesu Grupy PSA. „Rzeczpospolita” pisze, że PSA i jej chiński partner Dongfeng postanowili zrezygnować z dwóch z czterech montowni i zwolnić tysiące ludzi.