Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Leasingobiorcy stracą na zmianach


Leasing straci na atrakcyjności względem zakupu – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”, analizując skutki proponowanych przez resort finansów zmian dotyczących rozliczania firmowych aut. Prezentuje także porównanie opłacalności leasingu operacyjnego i zakupu auta osobowego po zmianach. „Limity w odliczaniu opłat leasingowych spowodują, że leasing operacyjny straci swój podstawowy atut” – ocenia dziennik.

Media informują o nowej platformie internetowej Carsmile, za pomocą której można wybrać auto użytkowane w abonamencie. Subskrypcja wybranego modelu może trwać od 12 do 60 miesięcy. Money. pl pisze, że dla firm stawki zaczynają się od 650 zł, a dla klientów indywidualnych od 800 zł (plus stawka za kilometr, zależna od modelu i typu samochodu).

„Dożywotnią” tablicę rejestracyjną auta proponuje w interpelacji poseł Piotr Liroy-Marzec. Numer rejestracyjny byłby nadawany pojazdowi w momencie pierwszej rejestracji. Potem każdy kolejny właściciel używałby tej samej tablicy – tłumaczy Wirtualna Polska.