Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Lasy Państwowe inwestują w „elektryki”


Lasy Państwowe rozstrzygnęły przetarg na kilkanaście aut elektrycznych. Flota firmy powiększa się o 15 osobowych BMW i3 oraz dostawczego Nissana e-NV200. Każdy zakupiony przez Lasy Państwowe BMW i3 wart jest około 160 tys. zł. Jerzy Fijas, manager projektu energetycznego Lasów Państwowych powiedział, że nie wykluczone jest uzupełnienie floty firmy o kolejne pojazdy elektryczne.

British Automotive Holding szykuje się na rozmowy z JLR po wypowiedzeniu umowy impoterskiej. – Jesteśmy wstępnie umówieni na rozmowy z Marco Santucci (szef JLR na Europę) na okres powakacyjny. Będziemy m. in. rozmawiać, jak oni widzą przejęcie rynku w Polsce, jaka będzie przyszłość pracowników. Operacyjnie przez dwa lata nic się nie zmienia dla nas, nasze prognozy są podtrzymane, nie wykluczamy nawet zwiększenia sprzedaży w tym okresie – powiedział Arkadiusz Miętkiewicz, wiceprezes BAH. Polska spółka deklaruje, że chce utrzymać wypłatę dywidendy na poziomie do 80 proc. zysku netto.

Volvo informuje, że wszystkie jego obecnie produkowane modele i ich wersje spełniają kryteria WLTP. – Po 1 września nadal będziemy oferować wszystkie odmiany naszych aut i przeszły one pomyślnie procedurę WLTP – powiedział Arkadiusz Nowiński, prezes Volvo Car Poland.