Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: JLR chce stworzyć własne struktury w Polsce


„Rzeczpospolita” spytała Jaguar Land Rover Limited o wypowiedzenie umowy importerskiej spółce zależnej British Automotive Holding. Londyńska centrala potwierdziła, że zmienia strukturę dystrybucji hurtowej w Polsce. – Rynek i franczyzobiorcy będą zarządzani bezpośrednio przez Jaguar Land Rover, stając się częścią nowej krajowej firmy dystrybucyjnej, zależnej od JLR Ltd, która będzie miała swoją siedzibę w Polsce – mówi dziennikowi Joan Chesney, corporate affairs manager Jaguar Land Rover Ltd.

Serwis Przedsiębiorcze Podlasie publikuje rozmowę z Tomaszem Fusem z Auto Fus Group. Rozmowa dotyczy m. in. nabycia firmy Auto-Breczko z Białegostoku. Tomasz Fus mówi, że w białostockim dealerstwie nie planuje rewolucji. – Nikogo nie zamierzam zwalniać z powodu zmiany właściciela firmy. Są ludzie, którzy będą mieli inne stanowiska, są też osoby wymagające odpowiednich szkoleń i rozmów. Nie podchodzę do tego w taki sposób, że pracownik, który ma słabe rezultaty jest pracownikiem złym, kwalifikującym się do zwolnienia – mówi Fus.

Przy gdańskiej plaży w Jelitkowie Mercedes-Benz Witman uruchomił wakacyjny showroom. Na miejscu można porozmawiać z doradcą, a także skorzystać z jazdy próbnej dostępnymi w danym dniu modelami. – Dostępne modele będą regularnie się zmieniać – mówi Paweł Stefaniak, dyrektor handlowy Mercedes-Benz Witman.