Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Infiniti opuści Europę Zachodnią


Marka Infiniti poinformowała, że w 2020 r. opuści rynek Europy Zachodniej. Firma ma się teraz skupić na Ameryce Północnej i Chinach oraz kontynuacji rozwoju na rynkach w Europie Wschodniej i na Bliskim Wschodzie. Do końca marca przyszłego roku polska sieć sprzedaży Infiniti ma funkcjonować bez zmian. Później funkcjonować mają także serwis marki i opieka gwarancyjna. –Posiadaczy samochodów Infiniti będziemy otaczać opieką posprzedażną, dopóki tylko będą użytkowali swoje samochody – mówi Grzegorz Szczypior, prezes Grupy IP, wyłącznego przedstawiciela marki w Polsce. Zdradza on również wstępne plany dotyczące rozpoczęcia starań o włączenie polskiej sieci sprzedaży do struktur Infiniti funkcjonujących w Europie Wschodniej.

Samar informuje o wynikach rejestracji z pierwszej dekady marca. W tym czasie zarejestrowanych zostało 11 486 nowych samochodów osobowych, co oznacza spadek na poziomie 17,77 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

„Gazeta Wyborcza” pisze, że do Sejmu wracają prace nad ustawą, która wprowadza karę więzienia za fałszowanie przebiegu samochodu. „Zgodnie z projektem fałszowanie stanu licznika przebiegu i zlecenie takiego fałszerstwa zostanie uznane za przestępstwo zagrożone karą więzienia od 3 miesięcy do 5 lat” – czytamy w dzienniku.