Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Importowane auta przedmiotem afery podatkowej


Dzisiejszy „Dealerski Przegląd Prasy” zaczynamy od informacji o karuzeli podatkowej dotyczącej obrotu samochodami sprowadzanymi z zagranicy, którą wykrył Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy. Ministerstwo Finansów poinformowało, że uczestniczyło w niej co najmniej 30 podmiotów polskich i zagranicznych. „Według wstępnych wyliczeń tylko w okresie od stycznia 2016 do lipca 2017 r. szacowane uszczuplenie w VAT to ponad 25 mln zł, a wartość wystawionych faktur, którymi posłużono się w oszustwie, to 108 mln zł” – podał resort.

Dziennik „Nowości” pisze o perspektywach dla polskiego auta elektrycznego. Zdaniem ekspertów auto powinno kosztować 40-50 tys. zł. Tylko wtedy ma szansę być drugim samochodem w rodzinie. Przy takiej cenie i stworzeniu odpowiednich dla „elektryków” warunków, samochód ma szansę się sprzedawać.

Tymczasem „Dziennik Gazeta Prawna” przygląda się nowym regulacjom dotyczącym ochrony danych osobowych, jakie wprowadzi unijne rozporządzenie RODO. Czy zgodnie z nowymi przepisami jedna osoba będzie mogła zostać powołana na inspektora ochrony danych przez wiele różnych firm?