Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Idą zmiany w ochronie danych osobowych


„Rzeczpospolita” przypomina, że idą zmiany w ochronie danych osobowych. Wprowadzone przez unijne przepisy nowe rozwiązania wpłyną na pozycję i zakres obowiązków realizowanych przez administratorów bezpieczeństwa informacji (ABI), którzy w rozporządzeniu określani są jako inspektorowie ochrony danych (IOD). „Istotną zmianą będzie również wprowadzenie obowiązku powołania IOD w określonych przypadkach, doprecyzowanie wymagań, jakie powinny spełniać osoby pełniące tę funkcję, a także zmiany w zakresie zadań wykonywanych przez obecnych ABI” – czytamy.

Ministerstwo Finansów chce, by fiskus dokonywał szybszego zwrotu VAT dla przedsiębiorców. „Rzeczpospolita” pisze, że warunkiem szybkiej wypłaty jest weryfikacja, czy przedsiębiorca występujący o zwrot VAT nie próbuje wyłudzić nienależnych mu pieniędzy.

Według doniesień agencji Reutera, Audi wycofuje z rynku w Europie ok. 5 tys. samochodów. Akcja dotyczy sedanów Audi A8 z silnikami Diesla 2,4 litra, wyprodukowanych od września 2013 do sierpnia 2017. WNP.pl relacjonuje, że firma wykryła wadę oprogramowania aut, która wymaga naprawy. Z jej powodu auta emitują zbyt dużo szkodliwego tlenku azotu.