Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Hybrydy – tak, „elektryki” – jeszcze nie


Mimo że przepisy mające promować samochody elektryczne obowiązują już prawie rok, nie ma zachęt, by Polacy kupowali „elektryki”. Tylko 21,5 tys. zarejestrowanych w minionym roku osobówek miało tzw. napęd ekologiczny. Auta w pełni elektryczne to zupełny margines naszego rynku, ale nieźle radzą sobie za to hybrydy. Tych Polacy kupują coraz więcej – w 2018 roku ich sprzedaż wzrosła o 22 proc., do 20 tys. egzemplarzy.

Największymi problemami polskich przedsiębiorców z sektora MŚP jest w dalszym ciągu pozyskiwanie wykwalifikowanych pracowników oraz zdobywanie nowych klientów. Coraz mniejszy problem stanowi dla nich dostęp do finansowania. Polscy przedsiębiorący oceniają swoje szanse na zdobycie środków finansowych podobnie jak firmy działające we Francji, Belgii czy w Danii – wynika z europejskich badań omawianych przez Związek Polskiego Leasingu.

Rodziny Piech i Porsche stawiają ultimatum: Bentley ma w ciągu dwóch lat wrócić do rentowności – podają niemieckie media. Z danych finansowych Volkswagena wynika, że w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2018 roku Bentley odnotował stratę w wysokości 137 mln euro.