Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Herbert Diess nowym prezesem Volkswagena


Ogłoszono zmiany organizacyjne w Volkswagenie. Władze koncernu zdecydowały, że Herbert Diess zastąpi Matthiasa Müllera na stanowisku prezesa. Müller ustępuje ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym. Zgodnie z nowymi założeniami Volkswagen podzieli się na 6 nowych obszarów biznesowych plus część obejmującą Chiny. Marki grupy zostaną podzielone na trzy kategorie: masową (VW, Seat, Skoda), premium (Audi) i super premium (Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche).

„Rzeczpospolita” pisze, że skarbówka wydaje już pierwsze interpretacje, w których zakazuje rozliczania w podatkowych kosztach darowanego i odziedziczonego majątku. – Dopiero gdy przepisy się zmienią, przedsiębiorcy będą mogli uwzględnić koszty. Albo przy liczeniu następnych zaliczek, albo dopiero w zeznaniu rocznym (ewentualnie występując o nadpłatę) – mówi Michał Wilk, radca prawny i doradca podatkowy w kancelarii Wilk Latkowski.

Dziennik publikuje też wywiad z prezesem Peugeota Jean-Philippem Imparato. Rozmowa dotyczy m. in. konkurencji między moto-markami. – Nie stracę ani jednego euro i ani minuty na przekonywanie, że jesteśmy od kogoś lepsi. W krajach, gdzie wizerunek marek niemieckich jest silniejszy, nie będę się z nikim boksował – deklaruje Imparato.