Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Grupa PGD rośnie w siłę


Instytut Samar publikuje wywiad z Grzegorzem Hankusem, prezesem Grupy PGD. Grupa przekroczyła założenia finansowe trzyletniej strategii, znacząco przyspieszyła inwestycje i ma na koncie dużą liczbę otwarć nowych obiektów. Zdaniem Grzegorza Hankusa Grupa PGD może sprzedać w tym roku 20 tys. aut. – Będziemy się zbliżać do tej wartości – mówi rozmówca Samaru.

Przygotowywana przez PiS ustawa dotycząca wprowadzenia opłaty drogowej znacząco przyspiesza. „Dziennik Gazeta Prawna” pisze, że pierwsze czytanie ustawy odbędzie się już jutro. Tydzień później 26–28 lipca może być już uchwalona i trafić na ostatnie przed wakacyjną przerwą posiedzenie Senatu.

EFL wskazuje, że brak akcyzy to zdecydowanie za mało, by zachęcić firmy do zakupu aut na prąd. Dopiero przy zwolnieniu z podatku VAT, firmie opłaca się nabycie pojazdu elektrycznego. – Argumenty ekologiczne, np. dotyczące poprawy jakości powietrza w miastach, nie są jednak wystarczające. Elektromobilność musi się po prostu przedsiębiorstwu opłacać – komentuje Radosław Woźniak, wiceprezes EFL.