Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Firmy inwestują w samochody


Firmy wydają coraz więcej na auta – wynika z danych GUS podsumowujących ubiegły rok. „Dziennik Gazeta Prawna” pisze, że największe przedsiębiorstwa większość wydatków inwestycyjnych przeznaczyły na samochody – wzrosły one aż o 27 proc. w skali roku. „Najmniejsi, z liczbą pracowników między 10 a 49 osób, wydali na auta o 1,8 proc. więcej niż w 2016 r. A przedsiębiorstwa z kadrą od 50 do 249 osób zwiększyły nakłady na samochody o 6,6 proc.” – informuje „DGP”.

Gdański przedstawiciel marki Mercedes-Benz, firma Witman, chwali się prowadzoną inwestycją. Obok salonu Mercedes-Benz, powstanie jedyny w Europie i jeden z nielicznych na świecie obiektów dedykowanych tylko marce Mercedes-AMG, który zbudowany zostanie w standardzie Stand Alone.

W dzisiejszym „Dealerskim Przeglądzie Prasy” mamy też ciekawostkę. Otóż 19 maja Lellek Gliwice podejmie próbę pobicia rekordu Guinnessa w utworzeniu największej flagi narodowej złożonej z samochodów należących do koncernu Volkswagen. Aby osiągnąć cel flagę musi utworzyć 220 samochodów w kolorze białym i tyle samo w kolorze czerwonym. Chętni użytkownicy aut należących do Grupy Volkswagena w kolorze białym lub czerwonym mogą dołączyć do grupy Lellek Gliwice i podjąć wyzwanie wspólnego bicia rekordu.