Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Firmy czekają na dotacje do zakupu „elektryków”


Z najnowszego badania KPMG oraz Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych wynika, że dotychczasowe rodzaje zachęt wspierających rozwój elektromobilności w Polsce są mało efektywne. Wśród największych barier utrudniających rozwój branży elektromobilności w Polsce respondenci badania KPMG i PSPA najczęściej wymieniają brak bezpośrednich dotacji do pojazdów elektrycznych, infrastruktury oraz inwestycji w tym obszarze (60 proc.).

„Puls Biznesu” pisze o możliwym „rozwodzie” w Grupie Krotoski-Cichy. W artykule czytamy, że Mirosław Cichy miałby zostać wyłącznym właścicielem pięciu podmiotów z siedzibami w Wysogotowie: Krotoski-Cichy, Auto- Handel-Centrum Krotoski-Cichy, Euro- Centrum-Tadeusz, CK Auto Cichy-Krotoski oraz będącej w organizacji spółki Cichy. Zarząd grupy zaprzeczył już tym doniesieniom.

Od 25 maja fałszowanie przebiegu liczników w samochodach będzie przestępstwem. Związek Dealerów Samochodów, Stowarzyszenie Komisów i Forum Rynku Samochodów Używanych przy wsparciu partnerów, rozpoczynają akcję informacyjną, marketingową i prawną, mającą na celu dopilnowanie, aby postanowienia nowych przepisów były stosowane i egzekwowane. Na początek akcji ZDS przygotował list otwarty do firm i osób fałszujących wskazania liczników.