Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Dobra passa trójmiejskich dealerów


Piątkowa „Wyborcza” z Trójmiasta podsumowuje sukcesy i inwestycje lokalnych dealerów. W artykule czytamy, że w Gdyni i Gdańsku powstają dwa obiekty Mercedesa. W Gdyni trwa rozbudowa centrali firmy BMG Goworowski. Stanie tam salon na 50 samochodów, z wydzielonym salonem AMG Performance. Nowy salon, w Oliwie, buduje także gdańska firma Witman, zaś na terenie centrum handlowego przy Węźle Karczemki otwarto salon marki Infiniti. 

„Rzeczpospolita” zwraca uwagę na to, że rośnie liczba sporów o samochód zastępczy. W 2017 r. do sądów trafiło prawie 30 tys. spraw dotyczących aut zastępczych. Dwa lata temu było ich 18 tys. Wypożyczalnie uważają, że winni są ubezpieczyciele, którzy podają bardzo krótkie terminy wynajmu auta i nierealny czas na naprawę uszkodzonego samochodu.

Interia informuje o trwającej modzie na SUV-y i wymienia najpopularniejsze w Polsce modele. Na pierwszym miejscu była w ubiegłym roku Dacia Duster, na którą zdecydowało się przeszło 9,5 tys. polskich nabywców. Kolejne miejsce zajął Nissan Qashqai. W ubiegłym roku model spotkał się z zainteresowaniem nieco ponad 8 tys. polskich nabywców. Trzecią lokatę zajmuje Hyundai Tucson. Na polskich drogach przybyło w ubiegłym roku 7,6 tys. egzemplarzy koreańskiego modelu.