Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Dania zabiega o zakaz sprzedaży aut spalinowych


Dania chce wprowadzenia zakazu sprzedaży w Unii Europejskiej nowych samochodów z silnikami spalinowymi od 2030 roku – pisze Interia. Państwo zabiega o aprobatę dla tego pomysłu w innych krajach członkowskich. Duński minister środowiska i energii Dan Jorgensen stwierdził, że „następnym krokiem” jest zawarcie przez Danię sojuszy z dziesięcioma innymi krajami UE, które wspierają strategię Danii dotyczącą zakazu sprzedaży aut spalinowych od 2030 roku.

Branża motoryzacyjna coraz mocniej obawia się negatywnych skutków niekontrolowanego brexitu Koalicja przedstawicieli 23 europejskich stowarzyszeń reprezentujących motoryzację wydała apel wzywający europejskich polityków, by dołożyli wszelkich starań, aby doprowadzić do kontrolowanego brexitu. — Apel to dramatyczne wołanie o pomoc. Wynika z niego dobitnie, że twardy brexit będzie katastrofą i należy zrobić wszystko, aby utrzymać swobodny przepływ towarów, usług, kapitału i pracowników między Wielką Brytanią a UE. Tylko porozumienie pozwoli europejskiej motoryzacji zachować jej pozycję na świecie — mówi Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

 Marka Peugeot spełnia już normy emisji CO2 na 2020 rok – zapewnił dyrektor generalny Peugeot Jean-Philippe Imparato. „Samochody, które produkujemy w październiku będą rejestrowane w styczniu i już teraz są zgodne z średnią 93 g CO2 na km, którą marka Peugeot miała osiągnąć w przyszłym roku” – powiedział serwisowi Automotive News Europe.