Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Daleka droga do upowszechnienia „elektryków”


„Menadżer Floty” publikuje rozmowę z Grzegorzem Szymańskim, dyrektorem generalnym Arval Polska i nowym prezesem Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Jednym z jej tematów są auta elektryczne. – Zachęty do zakupu tego typu pojazdów są wciąż na zbyt niskim poziomie. Jeśli elektryczna wersja danego modelu kosztuje 130 000 zł, a spalinowa 60 000 zł, to zniesienie 3,1 proc. akcyzy na zakup pojazdu na prąd nie przekona polskiego przedsiębiorcy do samochodu elektrycznego – uważa Szymański.

Tymczasem producenci rozszerzają gamy elektrycznych modeli. Do wprowadzenia pierwszego całkowicie elektrycznego modelu przygotowuje się Mercedes. Będzie nim SUV o nazwie EQC.  Premiera modelu ma odbyć się latem 2018 roku. W salonach Mercedes EQC pojawi się na początku 2019 roku.

„Rzeczpospolita” pisze, że OC tanieje, choć nic tego nie zapowiadało. Po uchwale Sądu Najwyższego przyznającej prawo do zadośćuczynienia z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku bliskim osób, które na skutek czynu niedozwolonego doznały ciężkiego i trwałego uszczerbku na zdrowiu, można spodziewać się podwyżki składek. – Należy raczej oczekiwać wzrostu cen na rynku, dlatego nie zakładamy w najbliższej perspektywie obniżania stawek OC dla ubezpieczeń oferowanych pod markami Ergo Hestii – deklaruje Arkadiusz Bruliński, rzecznik prasowy ubezpieczyciela.