Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Coraz większe szanse na „spokój” w OC?


„Puls Biznesu” pisze o optymistycznych prognozach dotyczących stawek polis komunikacyjnych. – Sytuacja w segmencie OC komunikacyjnego jest już pod kontrolą. Dlatego nie spodziewam się większych ruchów cenowych, o ile nie pojawią się czynniki zewnętrzne, które nas do tego zmuszą. Niektórzy klienci mogą wręcz liczyć na obniżkę cen – mówi Roger Hodgkiss z PZU. Czy rzeczywiście szykuje się stabilizacja w stawkach OC?

Gazeta komentuje dziś także plany rządu, który chce, by do 2025 roku w Polsce jeździło milion aut na prąd. Dziennik przytacza kolejne sceptyczne głosy związane z możliwością realizacji tego założenia. – Jeżeli chcemy osiągnąć cel 1 mln takich samochodów w 2025 r., niezbędne są subwencje nie mniejsze niż wartość podatku VAT – zaznacza Tomasz Dominiak z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Z kolei Money.pl przygląda się reakcjom banków na nowy abonament RTV. Jak zaznacza portal, w umowach zawieranych z Toyota Leasing znalazł się zapis dotyczący obowiązku zarejestrowania odbiornika radiowego. Czy za tym śladem pójdą również kolejne banki?